Polski Inkubator Rzemiosła to program zaplanowany na lata 2021 – 2040. Powstał między innymi dlatego, że obecnie nie ma żadnego dokumentu rządowego ściśle poświęconego problematyce promocji rzemiosła i kształcenia dualnego.
W ramach tego programu Warmińsko-Mazurska Izba Rzemiosła zorganizowała szkolenie marketingowe dla zrzeszonych organizacji. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepszy rozwój warmińsko-mazurskiego rzemiosła. „Tak naprawdę edukacja jest kluczowym programem, jeżeli chodzi o działania Izby, czyli kształceniem zawodowym młodocianych i nie tylko, bo też mamy szkolenia i kursy dokształcające dorosłych, więc tak naprawdę to jest kluczowe działanie jeśli chodzi o Izbę Rzemieślniczą” – podkreśla Adam Przybysz, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. „Ten rządowy program, Inkubator Rzemiosła, pozwala nam szeroko promować rzemiosło oraz organizować takie spotkania jak dziś, czyli szkolenia dla naszych zrzeszonych organizacji i dla rzemieślników” – dodaje Justyna Kaczorek, dyrektor ds. samorządowo-organizacyjnych w Izbie.
W trakcie szkolenia uczestnicy poznali korelację pomiędzy edukacją a rynkiem pracy. Pani Grażyna Przasnyska przybliżyła plan działań w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego na lata 2022 – 2025. Pani Anna Bielska omówiła natomiast możliwości pozyskania funduszy unijnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.
W spotkaniu w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości wzięli udział rzemieślnicy, przedsiębiorcy, dyrektorzy i kierownicy cechów oraz inne organizacje zrzeszone. Takie spotkania to nie tylko okazja do zdobycia nowej wiedzy i wymiany doświadczeń, ale również do bliższego poznania środowiska rzemieślniczego.
Szkolenie w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości zostało sfinansowane ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Polski Inkubator Rzemiosła na lata 2021-2030.